26 грудня у нашій книгозбірні пройшла передноворічна арт-терапія "Розмальовування ялиночок" для наших читачів.
26 грудня у нашій книгозбірні пройшла передноворічна арт-терапія "Розмальовування ялиночок" для наших читачів.
Сьогодні в Тернопільській міській бібліотеці - філії №4 для дорослих проходила сюрприз-майстерня «Свято починається, мрії збуваються!» - до свята Миколая Чудотворця, для дітей з благодійного фонду «Світ дітей».
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.
Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини.
До вашої уваги відео "Мов берегиня вроди хустка".
День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня.
Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше.
ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.
Вітаємо всіх доблесних
і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну
від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.
Нехай Господь береже
кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним
Силам України! Слава Україні!
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження
Григорія Сковороди
«Мандрівна академія», «людина-університет» своєї епохи. Це про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх. Про нього у творах згадував сам Тарас Шевченко: «Кругом листочки обведу та й списую Сковороду».
ВІЛ залишається однією з глобальних проблем охорони громадського здоров’я: вірус забрав майже 33 мільйони людських життів по всьому світу. Однак завдяки розширенню доступу до ефективних засобів профілактики, діагностики та лікування, ВІЛ-інфекція перейшла в категорію хронічних захворювань, які піддаються терапії. ВІЛ-інфіковані можуть прожити довге і здорове життя.
Збудник ВІЛ-інфекції належить до ретровірусів. Він гине при 56˚С через 30 хвилин, а при температурі кип’ятіння — через 1–3 хвилини.