середа, 10 жовтня 2018 р.

Під чаром борщівської сорочки

     Впродовж кількох тижнів у нашій бібліотеці експонувалась виставка борщівського строю із приватної колекції Віри Матковської. Сьогодні унікальна вишивка, яка виникла в Борщівському районі, є однією із найпопулярніших.
      Цій вишивці уже понад п'ять століть, а особливість її - у чорному кольорі, який обрали неспроста. За однією із легенд, у XV - XVIII століттях Борщівський край потерпав від постійних жорстоких нападів турків і татар. Під час одного з таких набігів у кількох селах Борщівщини були вбиті всі чоловіки. Гірко оплакуючи тяжку втрату, дівчата і жінки заприсяглися, що носитимуть траур за загиблими впродовж кількох століть. Вони поклялися постійно одягати вишиванки із густою чорною вишивкою, навіть на свята та весілля, і виконали свою обіцянку. Жінки, які вишивали такі сорочки у 20-30-х роках ХХ ст. були останнім поколінням, пов'язаним цією клятвою. Надалі для вишивання сорочок почали використовувати і яскраві кольорові нитки.
     Старовинна борщівська вишиванка високо цінується як в Україні, так і за її межами. Як стверджують колекціонери та етнографи, немає практично однакових борщівських сорочок.
     До вашої уваги відеоролик "Під чаром борщівської сорочки"


Немає коментарів:

Дописати коментар